У міськвиконкомі Дніпра розглянуто питання стосовно наповнення місцевих бюджетів
У Дніпровській міській раді відбулося засідання робочої групи з питань збільшення надходжень до місцевого бюджету під головуванням начальника управління доходів департаменту економіки, фінансів та міського бюджету Дніпровської міської ради Олександра Козіка. У засіданні також прийняли участь заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна, начальники управлінь: погашення боргу Яна Бабець та податків і зборів з фізичних осіб Владислав Воінов.
У ході наради відбулося обговорення сумісної роботи ГУ ДФС у Дніпропетровській області та управління доходів департаменту економіки, фінансів та міського бюджету міської ради з питань погашення податкового боргу суб’єктами господарювання із земельного податку, орендної плати та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та недопущення виникнення його у подальшому.
Зокрема, Ірина Сікіріна зосередила увагу представників підприємства – боржника на дотриманні вимог податкового законодавства та обов’язковій сплаті податкових зобов’язань по місцевих податках та зборах.
Призначення засобу кваліфікованого електронного
підпису чи печатки «ІІТ Користувач ЦСК-1»
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Акредитований центр сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД ДФС) повідомив, що призначення засобу кваліфікованого електронного підпису чи печатки «ІІТ Користувача ЦСК-1» призначений для застосування на комп’ютерній техніці клієнтів АЦСК ІДД ДФС та виконує наступні функції:
• накладення кваліфікованого електронного підпису чи печатки на будь-яку інформацію в електронному вигляді (текстові, відео-, аудіо- файли, файли баз даних тощо), а також для криптографічного захисту інформації, шляхом її направленого шифрування;
• генерацію ключів заявників АЦСК ІДД ДФС, резервне копіювання особистого ключа з одного носія ключової інформації на інший, знищення особистого ключа;
• перевірку сертифіката користувача;
• формування та передачу до АЦСК ІДД ДФС запиту на блокування/скасування сертифіката користувача;
• доступ до сертифікатів серверів АЦСК ІДД ДФС, сертифікатів інших користувачів та списку відкликаних сертифікатів з метою перегляду, пошук сертифікатів користувачів у файловому сховищі, визначення статусу сертифікатів користувачів, перевірку цілісності сертифікатів.
Інформація розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України на сторінці АЦСК ІДД ДФС за посиланням
https://acskidd.gov.ua/korustyvach_csk
До уваги платників акцизного податку –
постачальників електричної енергії!
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників акцизного податку на наступне.
З 01 липня 2019 року набирають чинності статті 54, 55, 66 – 71 та 73 Закону України від 13 квітня 2017 року № 2019-VIII «Про ринок електричної енергії» (далі – Закон № 2019), що впливає на визначення кола платників акцизного податку з електричної енергії.
Починаючи з 01 липня поточного року, купівлю-продаж електричної енергії за двосторонніми договорами здійснюють виробники, електропостачальники, оператор системи передачі, оператори систем розподілу, трейдери, гарантований покупець та споживачі (ст. 66 Закону № 2019).
Відповідно до норм ст. 212 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено, що платниками акцизного податку з електричної енергії є:
► особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини;
► особа – суб’єкт господарювання, яка ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України;
► оптовий постачальник електричної енергії;
► виробники електричної енергії, які мають ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії і продають її поза оптовим ринком електричної енергії.
Не є платниками акцизного податку особи, які здійснюють діяльність з виробництва електричної енергії за умови її продажу на оптовому ринку електричної енергії та/або з постачання електричної енергії, крім платників, зазначених у п.п. 212.1.12 п. 212.1 ст. 212 ПКУ.
Нормами ст. 213 ПКУ визначено, що об’єктом оподаткування акцизним податком є:
◄операції з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції);
◄ оптового постачання електричної енергії.
Базою оподаткування акцизним податком відповідно до норм п.п. 214.1.3 п. 214.1 ст. 214 ПКУ є вартість реалізованої електричної енергії без податку на додану вартість, виходячи з якої обчислюється сума податкового зобов’язання із врахуванням ставки у розмірі 3,2 відсотків (п.п. 215.3.9 п. 215.3 ст. 215 ПКУ), а також дати виникнення податкових зобов’язань щодо постачання електричної енергії – дата підписання акту прийому-передачі електроенергії (п. 216.10 ст. 216 ПКУ).
Не підлягають оподаткуванню операції з реалізації електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії (п.п. 213.2.8 п. 213.2 ст. 213 ПКУ).
Особливості включення до податкового кредиту сум ПДВ
при реорганізації юридичної особи
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що сума від’ємного значення ПДВ, яка підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду платника ПДВ, що реорганізується шляхом:
◄ приєднання, злиття, перетворення, – підлягає перенесенню до складу податкового кредиту правонаступника у наступному періоді після підписання передавального акта відповідно до законодавства;
◄ поділу, виділення, – підлягає перенесенню до складу податкового кредиту правонаступника пропорційно до отриманої частки майна згідно з розподільчим балансом у наступному періоді після підписання розподільчого балансу відповідно до законодавства.
Таке перенесення здійснюється у разі, якщо сума від’ємного значення, що підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду платника ПДВ, що реорганізується, підтверджена документальною перевіркою контролюючого органу.
Норми визначені п. 198.7 ст. 198 Податкового кодексу України.
Звіт про суми податкових пільг щодо сплати земельного податку
юрособою – «спрощенцем» не подається
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 01 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Норми встановлено п. 286.2 ст. 286 ПКУ.
Пільги щодо сплати земельного податку для юридичних осіб та земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню земельним податком визначені статтями 282 та 283 ПКУ.
Спрощена система оподаткування, обліку та звітності є особливим механізмом справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п. 297.1 ст. 297 ПКУ, у тому числі земельного податку, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених ПКУ.
Отже, юридичні особи – платники єдиного податку, які мають підстави для звільнення від сплати земельного податку відповідно до п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ, за земельні ділянки, що зареєстровані у визначеному законодавством порядку у державному реєстрі, не подають до контролюючих органів податкову декларацію з плати за землю та звіт про суми податкових пільг щодо сплати земельного податку.