Уроки реального трудового життя для випускників загальноосвітніх навчальних закладів
Перший день осені завжди особливий, адже попереду важливий період – час навчання. А здобуті в школі знання – це той компас, який допоможе орієнтуватися в океані життя.
По щорічній традиції представники Бабушкінського районного центру зайнятості м. Дніпропетровська взяли участь в урочистих шкільних лінійках на базі навчальних закладів району.
В. о. директора центру зайнятості Мітіна Олена Ігорівна та начальник відділу активної підтримки безробітних (профконсультант) Швидка Наталія Юріївна привітали учнів з Днем знань, зазначивши, що це – особливе свято як для дорослих, так і дітей. Першим він дає можливість повернутися в казкові молоді роки, а учням – до своєї другої домівки – школи. Цей день завжди сповнений хвилюючою атмосферою, теплими привітаннями і щирою радістю.
Олена Ігорівна та Наталія Юріївна побажали школярам натхнення і наполегливості в навчанні, підкорення нових вершин знань, добрих і надійних друзів, взаєморозуміння з батьками і вчителями, правильно обрати професію або спеціальність, яка у подальшому житті буде приносити не лише матеріальну нагороду, задоволення від роботи, а й користь для суспільства; педагогам – творчих успіхів, плідної праці, терпіння й мудрості; батькам – гордості за своїх дітей і всім присутнім – міцного здоров’я.
Центр зайнятості тісно співпрацює зі школами району у напрямку профорієнтаційної роботи, адже важливо донести до кожної дитини інформацію про вірний вибір майбутньої професії та навчальний заклад. До послуг школярів завжди «Барометр професій», який систематично оновлюється фахівцями районного центру зайнятості, профорієнтаційний термінал.
Мітіна О.І. та Швидка Н.Ю. провели уроки реального трудового життя в класах, в яких навчаються випускники.
«Правильний вибір професії – це вибір своєї долі!» – під таким гаслом розпочинався кожний профорієнтаційний урок. Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість – одна з найважливіших умов відчуття життєвої повноцінності. Вибір навчального закладу, а згодом професії, значною мірою впливає на все наступне життя молодої людини. Тут не можна докладатися на випадковість, квапитися. Необхідне найсерйозніше ставлення до цієї проблеми. Не менш важлива обставина – людина повинна робити те, до чого має хист і здібності. Таку працю вона виконуватиме залюбки і найкраще. Це принесе користь людині і всьому суспільству.
Саме тому у ході бесід учнівській молоді постійно наголошувалося на важливості свідомого вибору професії, відповідального ставлення до найважливішого рішення, яке людина приймає в житті – знайти таку професію, яка б відповідала вимогам, схильностям, здібностям та фізичним даним, сприяла розвитку людини, задовольняла її потреби, а також потреби ринку праці в кадрах.
При виборі професії учням було запропоновано використовувати так звану “формулу вибору професії”, яка в загальному вигляді показує первинний алгоритм прийняття оптимального рішення в поєднанні наступних компонентів: “Хочу. Можу. Треба”. Увагу учнів акцентовано на тому, що кінцевий оптимальний вибір своєї професії можна зробити тільки тоді, коли людина проаналізує всі компоненти формули вибору професії і співставить їх між собою та з вимогами професії до людини, і вони співпадуть між собою хоча би частково. Обговорено основні помилки у виборі професії.
Учасники заходів проінформовані про послуги, які надає служба зайнятості випускникам шкіл та молоді. З метою формування їх мотивації до професій, в яких підприємства міста та району відчуває гостру необхідність, випускники були проінформовані про актуальні професії, їх особливості та вимоги до робітника.
В ході бесід з учнями було обговорено поняття «ринок праці», технології успішних дій на ньому, що у майбутньому вплине на реалізацію професійних намірів молодих людей, обґрунтованість професійного вибору в умовах ринку праці, що швидко змінюється. Фахівці центру зайнятості звернули увагу присутніх на те, що у зв’язку з відродженням виробництва, постійно зростає попит на робітничі професії. Підвищується заробітна плата робітників, модернізується обладнання. В найближчому майбутньому на ринку праці будуть актуальними професії: урбаніст-еколог, оцінювач інтелектуальної власності, менеджер краудфандінгових та краудінвестінгових платформ, молекулярний дієтолог, генетичний консультант, сіті-фермер, мережевий юрист, проектувальник медичних роботів тощо.
Підводячи підсумок кожної зустрічі випускникам було наголошено, що вибір професії – це справа не одного дня. Вдалий вибір залежить від кожного особисто.
По закінченні заходів представники центру зайнятості побажали гарного й продуктивного навчального року і не помилитися з обранням майбутньої професії. А також зазначили, що служба зайнятості постійно вдосконалює комплекс соціальних послуг з профорієнтації учнівської молоді із використанням сучасних технологій та запросили усіх бажаючих до центру зайнятості для індивідуальної профорієнтаційної консультації з використанням поглибленого профорієнтаційного тестування.
Участь учнівської молоді у даних заходах спонукала їх замислитися над важливістю свідомого вибору професії. Судячи по тому, що вони охоче, активно включалися в обговорення, їм сподобалися дані уроки. Є надія, що дана інформація стане їм у пригоді при виборі професійного шляху.