УВАГА! МИСТЕЦЬКИЙ КОНКУРС «ПОДАТКОВА АБЕТКА»
Університетом Державної фіскальної служби України ініційовано проведення Всеукраїнського конкурсу «Податківець майбутнього».
Метою проведення Всеукраїнського конкурсу «Податківець майбутнього» є популяризація податкової та митної грамотності, сприяння розвитку у дітей вміння висловлювати свою точку зору засобами художньої творчості.
Однією з незалежних складових Всеукраїнського конкурсу «Податківець майбутнього» є мистецький конкурс «Податкова абетка», що буде проходити серед учнів 1-9 класів у жовтні – листопаді 2017 року.
Виставка робіт переможців та учасників мистецького конкурсу «Податкова абетка» відбуватиметься в університеті ДФС України під час проведення Днів відкритих дверей (21 жовтня та 18 листопада 2017 року). Роботи переможців прикрасять книжку для дітей дошкільних навчальних закладів та загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів (початкова ланка) «Абетка Університету».
Конкурсні роботи приймаються у форматах А2, А3, А4, а також сюжетні композиції, виконані за допомогою: аплікації, колажу, вишивки, батику, бісероплетіння, випалювання, художньої різьби, чекання, ліплення тощо.
Державна фіскальна служба України, університет ДФС України запрошує учнів 1-9 класів з усіх регіонів України до участі в мистецькому конкурсі «Податкова абетка» в рамках Всеукраїнського конкурсу «Податківець майбутнього».
Умови конкурсу на сайті університету ДФС України: www.nusta.edu.ua.
Контакти:
вул. Університетська, 31, м.Ірпінь, Київська область, 08201,
тел. (04597) 56-595, 54-173,
E-mail: vdp207@ukr.net
ДФС та Міжнародна організація з міграції посилюють
співпрацю у сфері управління кордонами
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що за повідомленням прес-служби Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) під час зустрічі в. о. Голови ДФС Мирослава Продана з Головою Представництва Міжнародної організації з міграції (далі – МОМ) в Україні доктором Томасом Лотаром Вайсом, яка відбулась 5 жовтня 2017 року обговорювалися перспективи подальшої співпраці та впровадження проектів у сфері управління кордонами.
Мирослав Продан високо оцінив рівень співробітництва ДФС з МОМ у сфері управління кордонами. За його словами, прикладом такої успішної співпраці став проект «Підтримка у створенні електронної системи попереднього обміну інформацією між митними органами Білорусі та України (далі – ПРІНЕКС)». Він підтвердив готовність до всебічної співпраці з МОМ, зокрема, у рамках схваленого рішення Європейської Комісії про залучення МОМ до реалізації цілої низки інфраструктурних проектів.
Мирослав Продан висловив сподівання, що всі заходи, заплановані в рамках цих проектів, будуть виконані вчасно, та запевнив, що ДФС докладає максимум зусиль для оснащення митної інфраструктури відповідними технічними засобами митного контролю.
У свою чергу Голова Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні доктор Томас Лотар Вайс зазначив важливість співпраці МОМ з фіскальною службою та успішне співробітництво у рамках проектів ПРІНЕКС та ІВКО, який впроваджує систему інтелектуального відеоконтролю у автомобільному пункті пропуску «Нові Гута – Нові Яриловичі» українсько-білоруського кордону.
Доктор Томас Лотар Вайс також запевнив у прагненні до посилення співпраці МОМ та ДФС, а також готовності до надання експертної допомоги та обміну досвідом.
Під час зустрічі керівників ДФС і МОМ було обговорене питання підписання Меморандуму про взаєморозуміння та прийняті домовленості щодо цілей та змісту документу.
В 2017 році місцеві податки і збори поповнили бюджет
Дніпропетровської області майже на 14,8 мільярдів гривень
За дев’ять місяців 2017 року до місцевих скарбниць Дніпропетровщини надійшло 14,76 млрд. грн. податків і зборів. Це на 3,18 млрд. грн., або на 27,4%, більше порівняно з минулорічним періодом.
Податок на доходи фізичних осіб забезпечує більше половини надходжень в місцеві скарбниці Дніпропетровського регіону, його сума склала 8 млрд. 46 млн. грн.
Також, суттєво наповнила бюджетні кошики місцевих громад Дніпропетровського регіону і плата за землю – 2,96 млрд. грн.
Крім цього, спрощенці (юридичні та фізичні особи) перерахували до бюджетів громад – 1,25 млрд. грн. єдиного податку, а підприємства області – 839 млн. грн. податку на прибуток.
Зміни до порядку складання бюджетної звітності набрали чинності
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області доводить до відома платників, що в «Офіційному віснику України» №78 (06.10.2017) опубліковано наказ Міністерства фінансів України від 22.08.2017 №712 «Про внесення змін до Порядку складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування» (далі – Наказ №712). Наказ №712 набув чинності з дня опублікування.
Внесення змін до Порядку складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування (далі – Порядок) розроблено відповідно до ст.58 Бюджетного кодексу України. Порядком визначаються склад та порядок складання місячної, квартальної і річної бюджетної звітності, вимоги до розкриття її елементів. Додатки 1 – 6 до Порядку викладено в новій редакції.
Звітність неприбуткових: особливості заповнення
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація, що одночасно відповідає вимогам, встановленим у п.п.133.4.1 п.133.4 ст.133 Податкового кодексу України зі змінам і доповненнями (далі – ПКУ), зокрема, внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені п.133.4 ст.133 ПКУ, подають Звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.06.2016 №553, із змінами (далі – Звіт), (професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок, утворені в порядку, визначеному законом, звітують у разі порушень п.133.4 ст.133 ПКУ), та річну фінансову звітність (абзац четвертий п.46.2 ст.46 ПКУ).
У рядках 1.1 – 1.11 Звіту відображаються доходи неприбуткової організації, а у рядках 2.1 – 2.6 Звіту – суми видатків (витрат) неприбуткової організації. При цьому у зазначених рядках показники заповнюються з урахуванням особливості діяльності неприбуткової організації відповідно до закону, що регулює діяльність такої неприбуткової організації.
Згідно зі ст.4 Закону України від 16.07.1999 №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зі змінами бухгалтерський облік та фінансова звітність ґрунтуються, зокрема на принципі відповідності доходів і витрат. При цьому доходи і витрати відображаються в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності в момент їх виникнення незалежно від дати надходження або сплати коштів.
Отже, формування доходів та видатків, що зазначаються у рядках 1.1 – 1.11 та 2.1 – 2.6 Звіту, здійснюється за правилами бухгалтерського обліку, тобто в момент їх виникнення незалежно від дати надходження або сплати коштів.