ВІД РІЗДВА ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ – добрий початок 2017 року для ветеранів
2017 рік почався чудовою подією для територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шевченківської районної у місті Дніпрі ради – напередодні Різдва Христового відбулася творча зустріч з народним колективом «Водограй» Палацу культури Південмаша. Під керівництвом непересічного музиканта Світлани Андріївни Новицької солісти ансамблю більше години (без зупинки!) завзято співали багатоголоссям українських пісень.
Як відомо, Різдво Христове – велике християнське свято, згідно з християнським віросповіданням це день народження Ісуса Христа, Спасителя світу і Відкупителя людей з полону гріха (Спасителя від влади гріха). Українська греко-католицька церква (на території України), старообрядці і старостильні церкви святкують 25 грудня (7 січня) за юліанським календарем. Константинопольська, Елладська і низка інших помісних православних церков святкують 25 грудня за новоюліанським календарем. Католицька церква – 25 грудня григоріанським календарем. Вірменська апостольська церква – 6 січня. 13 січня установлене свято на честь знатної римлянки Меланії (Маланки), яка з юних років і до кінця днів своїх (померла в 439 р.) прямувала до Христа. 14 січня – свято на честь Василія (Василя) Великого (329–379) архієпископа Кесарії Кападокійської, що в Малій Азії. 14 січня – перший день Нового року за старим стилем.
Хрещення Господнє – хрещення Іваном Хрестителем Ісуса Христа на річці Йордані на старовинній паломницькій переправі «Віфавара», а також велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 18-19 січня щороку. Це збігається зі святом Богоявлення (19 січня), однак ці свята слід розрізняти, хоча дві події двох свят відбувалися на одному місці з тими ж самими особами. Народні назви свята – Йорда́на (або Ордана), Водохреща.
Різдво і перший день Нового року за старим стилем ветерани терцентру відсвяткували 11 січня. Не зважаючи на негоду, сніг з дощем! Це був захід суспільної ради ветеранів під керівництвом Наталії Деркач, яка не тільки щиро, сердечно провела концертну програму, а й власноруч спекла калач, частинка якого дісталася кожному з присутніх. Колядки, щедрівки, віршовані вітання і пісні підняли настрій людям похилого віку в це тривожне сьогодення. Директор терцентру Н.В.Біневська, заст. директора Ю.О.Александрова, зав. відділенням денного перебування С.Ф. Біленко завжди підтримують – словом і справами – підопічних ветеранів і залюбки аплодують артистам-ветеранам.
Напередодні Дня соборності України, 18.01.17 р., ансамбль ветеранів «Горобинка» надав концертну програму «Поклонімось Богу-Сину, щоб зберіг нам Україну». Захід розпочався вітанням директора терцентру Н.В.Біневської: «Соборність має на увазі під собою духовне єднання людей, як в церковному, так і в мирському житті, а це те, чого нині нам так не вистачає. І ось тепер втілюється багатолітня мрія українського народу. Активісти Дніпропетровщини планують 22 січня о 9-00 ранку прийти до пам’ятника молодому Тарасу Шевченку для покладання квітів та вшанування Кобзаря, що все своє життя закликав українців до єднання заради майбутнього. Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну – Україну!» Н.В.Біневська привітала присутніх віршом:
Нехай ніхто не половинить,
Твоїх земель не розтина,
Бо ти єдина, Україно,
Бо ти на всіх у нас одна.
Одна від Заходу й до Сходу
Володарка земель і вод –
Ніхто не ділить хай народу,
Бо не поділиться народ!
Всі присутні навстоячки виконали «Гімн України» (слова Павла Чубинського, музика Михайла Вербицького). Урочистий музичний твір, відомий також під назвою «Боже великий, єдиний, нам Україну храни» або як церковний гімн України, музика Миколи Лисенка, слова Олександра Кониського, заспівали Віра Бондар і Антоніна Коваленко.
Залунали пісні: «Грає сонце в чистих водах» (вик. – Катерина Мавдюк), «Батько і мати» О.Злотника на сл.В.Крищенка (вик. – Антоніна Коваленко), «Ніч яка місячна» (вик. – Олександр Янковський), «В кінці греблі шумлять верби» (вик. – Антоніна Коваленко, Катерина Мавдюк, Галина Новохатько), «Тече вода каламутна» (вик. – Катерина Мавдюк, Галина Новохатько, Зінаїда Грицюк»), «Гуде вітер вельми в полі» М.Глинки на вірші В.Забіли (вик. – Ольга Денисенко).
Власний вірш «Ремісники живої долі» прочитала Олена Швець-Васіна . Ольга Денисенко розповіла про цікаві факти при створенні «Гімна України», якому виповнилося 25 років з дня утвердження в нашій країні. З віршом В.Бурхана «Молитва» виступила Антоніна Коваленко. Гумореска Павла Глазового «Не хвилюйтесь, громадяни» у виконанні Елеонора Штайнца розсмішила ветеранів.
На завершення заходу ансамбль «Рябинушка» заспівав пісні «На Вкраїну милую полину» Олени Швець-Васіної на вірші незабутнього М. Потійка і «Гей, шуми, великий луже» Є. Пасічника на вірші П. Ребра.
Поклонімось Богу-Сину, щоб зберіг нам Україну!
Слава Україні! Героям слава!
Олена Швець-Васіна,
організатор культурно-дозвіллєвої роботи територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)
Шевченківської районної у місті Дніпропетровську ради