Відбувся форум «Історія жіночого успіху: від ідеї до бізнесу» – стратегія та перспективи створення жіночого підприємництва
У рамках виконання Програми розвитку малого та середнього підприємництва у Дніпропетровській області на 2017 – 2018 роки 26 жовтня п.р. відбувся форум на тему: «Історія жіночого успіху: від ідеї до бізнесу» під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації. У заході прийняла участь начальник управління організації роботи ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипова.
Головна мета форуму – всебічний розвиток жіночого підприємництва в Україні, пошук нових шляхів та можливостей для реалізації жіночого потенціалу в бізнесі.
Чинна податкова система не передбачає будь-яких преференцій для жінок у порівнянні з чоловіками. Тобто оподаткування здійснюється за єдиними правилами незалежно від статі.
Під час обговорення стратегії та перспектив створення жіночого підприємництва Манушак Осипова зазначила, що відповідно до Конституції України рівність прав жінки і чоловіка забезпечується, зокрема, наданням жінкам рівних з чоловіками можливостей у громадсько-політичній і культурній діяльності, у здобутті освіти і професійній підготовці, у праці та винагороді за неї. Кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.
Також, акцентувала, що Урядом країни розроблена Стратегія розвитку малого і середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року, метою якої є сприяння розвитку підприємництва в Україні, створення сприятливих умов для відкриття, ведення і зростання малого і середнього підприємництва шляхом консолідації зусиль усіх зацікавлених сторін.
На теперішній час дедалі більше зростає популярність електронних сервісів та послуг серед платників. Адже вони допомагають їм економити свій час, отримувати потрібну інформацію, не відвідувати органи ДФС. А це особливо актуально для жінок, які займаються бізнесом.
Розбудова сервісів для платників податків та їх електронізація – один з найважливіших напрямків розвитку фіскальної служби.
Наприкінці зустрічі учасникам висловлено побажання успіхів у створенні і розвитку жіночого підприємництва та досягненні поставлених цілей.
У Головному управлінні ДФС у Дніпропетровській області
проведено сеанс телефонного зв’язку
Днями у ГУ ДФС у Дніпропетровській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» старшого оперуповноваженого з ОВС управління внутрішньої безпеки територіальних органів ДФС у Дніпропетровській області ГУ ДФС у Дніпропетровській області Павла Хороших на тему: «Профілактичні заходи щодо недопущення корупційних дій працівниками органів ДФС у Дніпропетровській області».
В процедурі спілкування з ініціаторами дзвінків розглянуто питання щодо повноважень інспекторського складу фіскальної служби при проведенні документальних перевірок фінансово-господарської діяльності підприємств та інше.
Крім того, отримано повідомлення від суб’єкта підприємницької діяльності щодо ускладнення надання в одну з ДПІ м. Дніпра податкової декларації в електронному вигляді.
Як захід реагування, УВБ організовано взаємодію між платником податків та ДПІ, що сприяло оформленню відповідного договору про визнання електронних документів між сторонами на протязі наступних декількох годин.
Інших зауважень на адресу працівників фіскальної служби області від ініціаторів дзвінків не надходило.
Нарахування ЄСВ, якщо працівник частину місяця
перебував у відпустці без збереження заробітної плати
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу на те, що частиною 5 ст.8 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №2464) передбачено, що єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) для платників, зазначених у cт.4 Закону №2464, встановлюється у розмірі 22 відсотки до визначеної ст.7 Закону №2464 бази нарахування ЄСВ.
У разі, якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄСВ (частина 5 ст.8 Закону №2464).
Тобто, якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) у працівника, який перебував частину місяця у відпустці без збереження заробітної плати, застосовуються норми частини 5 ст.8 Закону №2464.
Строки сплати транспортного податку
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до п.п.267.7.1 п.267.7 ст.267 розділу ХІІ Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), транспортний податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 №2456-VI, зі змінами та доповненнями.
Транспортний податок сплачується у строки, встановлені п.п.267.8.1 п.267.8 ст.267 ПКУ, а саме:
а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються у річній податковій декларації.
Дохід від продажу неприбутковою організацією власних основних засобів:
чи буде податок на прибуток підприємств?
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до п.п.14.1.121 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) неприбуткові підприємства, установи та організації – неприбуткові підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до п.133.4 ст.133 ПКУ (далі – неприбуткова організація).
Згідно із п.п.133.4.2 п.133.4 ст.133 ПКУ доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.
Отже, якщо кошти, отримані неприбутковою організацією від продажу власних основних засобів, буде використано для здійснення своєї статутної діяльності без розподілу таких доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших, пов’язаних з ними осіб, то таке використання не є порушенням вимог п.п.133.4.2 п.133.4 ст.133 ПКУ. У цьому випадку податок на прибуток підприємств такою неприбутковою організацією на такий дохід не нараховується.