Відомий український спортсмен взяв участь у деклараційній кампанії 2019 року
З метою отримання цифрового підпису Шевченківське управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області відвідав відомий український футболіст, півзахисник національної збірної України, тренер молодіжної збірної України – Руслан Ротань.
Після отримання цифрового підпису, спортсмен наголосив, що кожний законослухняний громадянин повинен розуміти важливість декларування своїх доходів.
«З електронним цифровим підписом є можливість подати декларацію з будь-якого куточка земної кулі. Це великий плюс, що є така річ, як надання податкової звітності в електронному вигляді. Так як постійні авіаперельоти, тренування, збори займають дуже багато часу, цей спосіб надання звітності особливо підходить таким активним людям, як я», – зазначив Руслан Ротань.
Наприкінці зустрічі податківці побажали спортсмену подальших перемог, успіху та висловили надію на подальшу співпрацю.
Використання системи «E-Receipt (е-Чек) електронний чек» для реєстрації розрахункових операцій. Альтернатива традиційним РРО
У прес-центрі ІА «МОСТ-Днепр» відбулась прес-конференція на тему «Використання системи «E-Receipt (е-Чек) електронний чек» для реєстрації розрахункових операцій. Альтернатива традиційним РРО». У заході взяв участь провідний фахівець управління аудиту Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Мажаєв.
Геннадій Мажаєв повідомив, що ДФС України включено до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій 8 новітніх моделей програмних/програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій. Їх застосовуватимуть у своїй діяльності користувачі-учасники експериментального проекту з впровадження інноваційних технологічних рішень для реєстрації розрахункових операцій у сфері торгівлі (у тому числі Інтернет-торгівлі), громадського харчування, купівлі-продажу іноземної валюти, торгівлі через автомати з продажу товарів (послуг), надання послуг з приймання готівки для подальшого переказу, з перевезення пасажирів тощо.
«До цього переліку увійшли новітні моделі 7 вітчизняних компаній – учасників експериментального проекту та система «E-Receipt (e-Чек) електронний чек», розроблена Державною фіскальною службою України.
В основу системи E-Receipt покладено принцип обов’язкової он-лайн фіскалізації чеків на сервері ДФС. Ця система є альтернативою традиційним РРО, адже може застосовуватись для реєстрації розрахункових операцій, є безкоштовною для користувачів.
Функціональні компоненти системи E-Receipt дозволяють суб’єкту господарювання – продавцю, застосовуючи персональні комп’ютери, планшети, смартфони, здійснювати реєстрацію розрахункових операцій та передавати звітну інформацію (чеки, z-звіти) до ДФС, покупцю – переглядати інформацію щодо чеків у Електронному кабінеті.
Вона інтегрується з іншими системами ДФС, може інтегруватися з іншими бухгалтерськими програмами користувача.
Триватиме експериментальний проект до 31 грудня 2019 року. За його результатами Мінфіном прийматиметься рішення щодо новітніх моделей, які будуть рекомендовані до промислової експлуатації» – зазначив він.
Геннадій Мажаєв також нагадав, що наприкінці 2018 року ДФС було впроваджено у тестовому режимі систему E-Receipt, яка викликала великий інтерес з боку платників податків та громадян.
Завдяки електронному сервісу «Пошук фіскального чека» платники мають змогу оперативно отримати інформацію про здійснені розрахункові операції у будь-якій торгівельній точці будь-якого населеного пункту країни.
Крім цього, перевірка чеку через електронний сервіс, встановлення достовірності його даних та факту передачі до ДФС, є запорукою захисту прав громадян як споживачів, а також запобіжником зловживань під час здійснення розрахункових операцій.
«Сервіс знаходиться у відкритій частині Електронного кабінету, доступ до якої здійснюється в режимі реального часу (24/7/365) без ідентифікації особи за посиланням: cabinet.sfs.gov.ua/cashregs/check.
Для пошуку та перегляду фіскального касового чеку необхідно ввести: фіскальний номер РРО дату та час видачі чеку (для традиційних РРО).
Пошук електронного чеку здійснюється за його фіскальним номером та датою.
ДФС, у свою чергу, узагальнюватиме та аналізуватиме контрольно-звітну інформацію, що надходитиме до системи обліку даних через новітні моделі комплексів, проводитиме оцінку своєчасності, повноти та захищеності даних, які зберігатимуться в системі зберігання даних», – додав Геннадій Мажаєв.
Позитивні результати експерименту дозволять впровадити новітні реєстратори розрахункових операцій у промислову експлуатацію та сприятимуть їх застосуванню платниками податків поряд з традиційними моделями касових апаратів.