Впродовж десяти місяців 2016 року понад 77 тисяч «спрощенців» – фізичних осіб Дніпропетровщини сплатили до бюджету 691,6 млн. грн.
Станом на 01.11.2016 у Дніпропетровській області працюють 77 тисяч 137 підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.
Майже 9,6 тисяч підприємців обрали першу групу спрощеної системи оподаткування, понад 41,4 тисяч зареєстровані на другій групі та більше 26 тисяч працюють, обравши третю групу спрощеної системи оподаткування.
З січня по жовтень поточного року «спрощенці» – фізичні особи Дніпропетровщини сплатили до місцевих бюджетів 691,6 млн. грн. єдиного податку, що на 266,4 млн. грн., або на 62,7%, більше, ніж за відповідний період 2015 року.
За словами начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Інни Андрущак, за дев’ять місяців поточного року підприємці третьої групи задекларували валового доходу на загальну суму 10,2 млрд. грн. Це на 2,8 млрд. грн. більше, ніж за аналогічний період 2015 року. До сплати сума єдиного податку складає 496,9 млн. грн., що на 74,3% або 211,8 млн. грн. більше, ніж у минулому році.
Завдяки операції «Урожай – 2016» до бюджетів Дніпропетровщини
надійшло понад 37 млн. грн.
Днями в прес-центрі інформаційного агентства «МОСТ-ДНЕПР» відбулася прес-конференція фахівця управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Лариси Воробйової на тему: «Результати проведення операції «Урожай – 2016».
Лариса Воробйова розповіла, що за результатами операції «Урожай – 2016» в Дніпропетровській області до бюджетів різних рівнів надійшло понад 37 млн. грн. податків і зборів.
В рамках операції «Урожай – 2016» проведено моніторинг 4000 виробників Дніпропетровської області. Серед них були відібрані підприємства, які мають особливі ризики. Це підприємства, де обробляються понад 1 тис. га з мінімальним залученням працівників, де виплачується мінімальна зарплата або мінімальні виплати за оренду паїв.
За результатами проведених заходів, з початку року зарплата в аграрній сфері зросла більш ніж у 22 тис. чоловік. Щомісячні надходження до бюджету збільшилися на 16 млн. грн. На період посівних і збиральних робіт легалізовано 5,5 тис. робітників із середньою зарплатою більше 3 тис. грн. До місцевих бюджетів надійшло близько 8 млн. грн.
«За наслідками перевірок 728 підприємств агропромислового комплексу порушення встановлені у 236 суб’єктів господарювання. Вони додатково сплатили до бюджету 29 млн. грн. По 6 підприємствам матеріали передані в органи прокуратури», – зазначила Лариса Воробйова.
Податковий календар з 25 по 28 листопада 2016 року
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що
25 листопада, п’ятниця, останній день подання:
– декларації про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари/продукцію;
28 листопада, понеділок, останній день сплати
– єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за жовтень 2016 року.
Оголошення для суб’єктів господарювання
Нагадуємо, що ГУ ДФС у Дніпропетровській області оголошує конкурс з визначення суб’єктів господарювання, які у 2017 році можуть здійснювати реалізацію безхазяйного майна та майна, що переходить у власність держави.
Заяви для участі у конкурсі приймаються територіальними органами державної фіскальної служби (ДПІ) за місцем реєстрації платника податків (суб’єкта господарювання).
Інформацію про документи, які необхідно подати на розгляд комісії для участі у конкурсі розміщено на субсайті «Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області» за посиланням:
http://dp.sfs.gov.ua/diialnist/realizatsiya-zastavnogo-ta-bezhazyaynog/274062.html
Про уточнення податкової звітності з ПДВ
сільськогосподарськими товаровиробниками
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що Державна фіскальна служба України у зв’язку із численними запитами платників ПДВ щодо порядку виправлення у 2016 році помилок, допущених сільськогосподарськими підприємствами – суб’єктами спеціального режиму оподаткування при формуванні податкового кредиту у податковій звітності з ПДВ за звітні (податкові) періоди до 01.01.2016, у листі від 21.11.2016 №37146/7/99-99-15-03-02-17 (далі – лист ДФС №37146) повідомила наступне.
Законом України від 24.12.2015 №909-УШ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» внесено зміни до статті 209 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), згідно з якими починаючи з 01.01.2016 для суб’єктів спеціального режиму оподаткування запроваджено часткову сплату сум ПДВ до бюджету та на спеціальні рахунки, відкриті таким платникам в установах банків та/або в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (далі – спеціальні рахунки).
Згідно з пунктом 50.1 статті 50 ПКУ у разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року №21 (далі – Порядок №21), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за №159/28289.
Порядок заповнення уточнюючого розрахунку визначено розділом VI Порядку №21.
Пунктом 1 розділу VI Порядку №21 передбачено, що уточнюючий розрахунок може бути поданий у спосіб, визначений в абзаці четвертому пункту 50.1 статті 50 ПКУ, а саме шляхом надсилання уточнюючого розрахунку і сплати суми недоплати та штрафу у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку.
У разі виправлення помилок у рядках поданої раніше декларації з податку на додану вартість, до яких повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку повинні бути додані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників (пункт 3 розділу IV Порядку №21).
В уточнюючому розрахунку та додатках до нього, зокрема, зазначається:
– в рядку 02 «Звітний (податковий) період» – звітний (податковий) період, в якому подається уточнюючий розрахунок;
– в рядку 03 «Звітний (податковий) період, що уточнюється» – період, за який виправляються виявлені помилки.
Отже, уточнюючий розрахунок належить до податкової звітності того звітного періоду, який зазначено у рядку 02 такого уточнюючого розрахунку, тобто того звітного періоду, в якому подається такий уточнюючий розрахунок.
Таким чином, у разі виявлення у 2016 році помилок, допущених у податковій звітності з ПДВ за звітні (податкові) періоди до 01.01.2016, внаслідок виправлення яких за даними податкового обліку збільшується позитивне значення різниці між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту, застосовуються норми ПКУ, чинні на дату виправлення таких помилок (дату подання уточнюючого розрахунку та відповідно збільшення позитивного значення різниці між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту), тобто у 2016 році.
Позитивне значення різниці між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту, зазначене у такому уточнюючому розрахунку, підлягає у відповідних відсотках сплаті до бюджету та перерахуванню на спеціальний рахунок сільськогосподарського товаровиробника, при цьому такі відсотки визначаються відповідно до норм пункту 209.2 статті 209 ПКУ, чинних на дату подання уточнюючого розрахунку.
Лист №37146 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:
http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/70349.html
Після проведення планової документальної перевірки заборонено проводити
з охоплених у ній питань позапланову документальну перевірку
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Державна фіскальна служба України у листі від 17.11.2016 №24817/6/99-99-14-03-03-15 (далі – лист ДФС №24817) щодо надання консультації з питань, чи має право контролюючий орган проводити документальні позапланові перевірки, які передбачені підпунктами 78.1.1, 78.1.4, 78.1.8, 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), за період та з питань, які вже були охоплені під час попередньої проведеної виїзної планової документальної перевірки, повідомила наступне.
Згідно з пунктом 75.1 статті 75 ПКУ документальні перевірки проводяться контролюючими органами у межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених ПКУ.
Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених ПКУ податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов’язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків (підпункт 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 ПКУ).
Планова документальна перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок (підпункт 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 ПКУ).
Відповідно до абзацу четвертого підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 ПКУ документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених пунктом 78.1 статті 78 ПКУ.
При цьому рішення про проведення документальної позапланової перевірки, у т. ч. за зверненням платника податків, приймається у порядку, встановленому пунктом 78.4 статті 78 ПКУ, з урахуванням положень пункту 78.2 статті 78 ПКУ та пункту 3 розділу II Закону України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».
Так, контролюючим органам забороняється проводити документальні позапланові перевірки, які передбачені підпунктами 78.1.1, 78.1.4, 78.1.8, 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 ПКУ, у разі, якщо питання, що є предметом такої перевірки, були охоплені під час попередніх перевірок платника податків.
Лист №24817 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:
http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-konsultatsii/konsultatsii-dlya-yuridichnih-osib/70337.html