Європейський день боротьби з торгівлею людьми!
Шановні мешканці Шевченківського району!
Відзначення Європейського Дня боротьби з торгівлею людьми є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми та про необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, наданні допомоги потерпілим.
Алгоритм дій у разі потрапляння в ситуацію торгівлі людьми:
1. Не втрачайте зв’язок із зовнішнім світом
Постарайтеся зберегти телефон або будь-який інший засіб зв’язку з собою. Використовуйте його для виходу на зв’язок із рідними, друзями чи організаціями, які можуть допомогти.
Якщо ви втратили документи, спробуйте дістатися до найближчого українського посольства або консульства, яке може видати вам тимчасовий документ для виїзду з країни.
2. Зверніться до офіційних установ
Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 527 (безкоштовно з мобільних) або 0-800-505-501.
Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми: 1547 (безкоштовно з мобільних і стаціонарних).
Якщо перебуваєте за кордоном, зверніться до українських консульств або посольств. Вони нададуть допомогу у поверненні додому або контактуватимуть з організаціями для підтримки.
3. Сповіщайте правоохоронні органи
Якщо перебуваєте в Україні, негайно повідомте Національну поліцію за номером 102 або подайте заяву через найближчий відділок поліції.
У разі перебування за кордоном, зверніться до місцевої поліції. Багато країн мають спеціалізовані відділи по боротьбі з торгівлею людьми, які зможуть допомогти вам.
4. Зверніться за правовою та соціальною допомогою
Багато організацій, як-от Міжнародна організація з міграції (МОМ), пропонують програми реабілітації для постраждалих від торгівлі людьми. Ці програми включають допомогу в поверненні додому, юридичну підтримку, медичну та психологічну допомогу.
Українські центри соціальних служб також можуть надати підтримку та поради щодо прав і можливих дій у таких ситуаціях.
5. Уникайте підозрілих пропозицій роботи або допомоги
Під час війни багато шахраїв пропонують роботу за кордоном або гуманітарну допомогу, які насправді є пасткою для торгівлі людьми. Будьте пильними щодо будь-яких пропозицій, особливо якщо вам обіцяють швидкий заробіток або безкоштовний переїзд за кордон.
Перед прийняттям будь-якої пропозиції перевіряйте інформацію про роботодавця або організацію, звертаючись до офіційних органів або перевірених ресурсів.
6. Отримайте психологічну підтримку
Ситуації торгівлі людьми залишають глибокі психологічні травми. Не бійтеся звернутися до психологічної допомоги, яка може бути надана як державними установами, так і неурядовими організаціями.