З початку року підприємці Дніпропетровщини отримали понад 12,3 тисяч ліцензій на право торгівлі алкоголем та тютюном
Протягом одинадцяти місяців 2016 року суб’єктам господарювання Дніпропетровського регіону видано 12333 ліцензії, з них 6797 – на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 5536 – тютюновими виробами.
Разом з тим, з січня по листопад поточного року призупинено дію 1915 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу та анульовано 1973 ліцензії, в тому числі 58 – за порушення законодавства в частини продажу алкогольних та тютюнових товарів особам, які не досягли 18 років.
Загалом, до місцевих бюджетів Дніпропетровської області з початку року надійшло 73,3 млн. грн. плати за ліцензії на право оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, що на 11 млн. грн. більше надходжень січня – листопада 2015 року.
Оподаткування транспортним податком
Податковим кодексом України не передбачено встановлення пільг та звільнення від сплати транспортного податку. Тобто всі фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідають об’єкту оподаткування, не звільняються від обов’язку сплати транспортного податку.
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5-ти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, (в 2016 році – 1 033500 грн).
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою КМУ, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб-сайті.
Варто зазначити, що Кабінет Міністрів України постановою від 18 лютого 2016 року № 66 затвердив Методику визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів. Середньоринкова вартість легкових автомобілів розміщується на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку.
Отже, якщо легковий автомобіль не досяг п’ятирічного віку та його середньоринкова вартість перевищує 1 033 500 грн, такий автомобіль є об’єктом оподаткування транспортним податком. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль.
Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється фіскальним органом за місцем реєстрації платника податку.
Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку фіскальним органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).
Юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають фіскальному органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Зазначена норма визначена ст.267 Податкового кодексу України.
Форма Типового договору оренди землі зазнала змін
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що 02.12.2016 у газеті «Урядовий кур’єр» №227 опубліковано постанову Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 №843 «Про внесення змін до Типового договору оренди землі». Постанова набрала чинності з дня опублікування.
Постановою №843 удосконалено типову форму договору оренди землі.
Зокрема, фізичні та юридичні особи під час підготовки договорів оренди землі витрачатимуть менше часу та коштів за рахунок можливості укладання договору оренди на декілька земельних ділянок одного орендодавця.
Крім того, приведено у відповідність до вимог чинного законодавства Типову форму договору оренди землі, зокрема, у частині встановлення строку оренди земель сільськогосподарського призначення не менше ніж 7 років, а у разі передачі в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які є земельними ділянками меліорованих земель і на яких проводиться гідротехнічна меліорація, – не менше ніж 10 років.
Зазначеним документом також передбачено, що відтепер сторони в обов’язковому порядку повинні погодити лише об’єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки), строк дії договору оренди, орендну плату із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
З 1 грудня мінімальна зарплата – 1600 грн.,
мінімальний розмір ЄСВ – 352 грн.
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що з 1 грудня 2016 року рівень прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати зріс до 1600 грн.
На що вплине зміна цих показників з 1 грудня 2016 року:
1) Змінився максимальний розмір заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески. З 1 грудня він становить 40 000 грн (до 1 грудня – 36250 грн).
2) Мінімально допустимий розмір ЄСВ для платників єдиного податку з 1 грудня 2016 року становить 352грн.
3) Мінімальний розмір статутних капіталів господарських товариств з 1 грудня становить 2000 000 грн (до 1 грудня – 1 812 500 грн).
Натомість залишаться незмінними:
граничний розмір добових – 275,60 грн (по Україні) та 1033,50 грн (за кордон);
сума податкової соцпільги (689 грн), а також граничний розмір доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (1930 грн);
ставки єдиного податку для І та ІІ групи.
Ці показники обчислюються на основі розміру мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року.
Іноземна мова в податковій накладній
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.
Відповідно до п.п. «а» п.п. 195.1.1 п. 195.1 ст. 195 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту оподатковуються за нульовою ставкою.
Пунктом 8 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307 (далі – Порядок №1307), передбачено, що на операції з вивезення товарів за межі митної території України складається податкова накладна.
Згідно з п. 4 Порядку №1307 податкова накладна заповнюється державною мовою.
Пунктом 12 Порядку №1307 передбачено, що при здійсненні операцій з вивезення товарів за межі митної території України у графі «Отримувач (покупець)» зазначаються найменування (П. І. Б.) нерезидента та через кому – країна, в якій зареєстрований покупець (нерезидент).
Згідно з рішенням Конституційного Суду України від 14.12.99 №10-рп/99 положення частини першої ст.10 Конституції України, за яким «державною мовою в Україні є українська мова», треба розуміти так, що українська мова як державна є обов’язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства, документації тощо), а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються законом (частина п’ята ст.10 Конституції України).
Враховуючи зазначене, постачальник-платник ПДВ при вивезення товарів за межі митної території України, податкову накладну повинен заповнювати державною мовою.
У разі неможливого перекладу платником ПДВ на державну мову найменування нерезидента, в такій податковій накладній заповнення рядка «Отримувач (покупець)» допускається без перекладу на державну мову.