За січень – березень 2020 року підрозділами податкових перевірок проведено 252 перевірки бізнесу Дніпропетровщини
За січень-березень 2020 року підрозділами податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування Головного управління ДПС у Дніпропетровській області проведено 252 перевірки.
За результатами цих перевірок донараховано 318,0 млн гривень.
Одним із напрямків контрольно – перевірочної роботи є викриття схем та порушень податкового законодавства. Так, податківцями завершена планова перевірка суб’єкта господарювання, основний вид діяльності якого є виробництво хлібо – булочних виробів. В ході перевірки встановлені порушення податкового законодавства, ведення бухгалтерського обліку, які призвели до завищення адміністративних витрат.
За результатами перевірки підприємством до бюджету сплачено понад 650 тис. гривень.
Законом України від 17 березня 2020 року № 533 – IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» проведення перевірок призупинено.
Відеоурок 2 (частина 3): оновлені норми
з плати за землю та з податку на нерухомість
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області представляє до вашої уваги відеоурок про оновлені норми з плати за землю та з податку на нерухомість.
Відеоматеріали за темою розміщено за посиланням:
https://dp.tax.gov.ua/media-ark/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materiali/6151.html
а також:
► на офіційній сторінці «ДПС у Дніпропетровській області» соціальної мережі Facebook за посиланням:
https://www.facebook.com/tax.dnipropetrovsk/videos/3200426849991455/
та
► на каналі популярного відеохостингу You Tube за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=xSuTcqMTLOc
Голова ДПС України провів онлайн зустріч
з представниками Американської торговельної палати в Україні
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує.
Державна податкова служба України використовує нові формати спілкування з представниками бізнесу в умовах карантину.
09 квітня Голова ДПС Сергій Верланов провів онлайн зустріч з представниками Американської торговельної палати в Україні.
«У нашій країні триває карантин, тому всі наші зусилля спрямовані, передусім, на захист наших працівників та платників податків. Ми вжили низку обмежувальних заходів щодо спілкування з нашими клієнтами, утім ДПС працює і, за потреби, ми готові до консультацій з бізнесом із застосуванням нових форматів», – зауважив Голова ДПС Сергій Верланов.
Під час зустрічі керівник податкової служби надав відповіді на актуальні питання щодо останніх новацій у податковому законодавстві. Мова йшла, зокрема, про зміни у контрольно-перевірочній роботі, звільнення від плати за землю та податку на нерухомість, передбачене Законом України від 17 березня 2020 року № 533, механізм застосування пільги з ПДВ щодо операцій постачання на митній території України лікарських засобів, медвиробів, медобладнання тощо.
Також Голова ДПС наголосив, що нинішні непрості умови не привід сповільнювати реформу податкової. Навпаки – час її прискорити.
«Тут не треба нічого вигадувати: основними дороговказами для нас залишаються запит українського бізнесу на стабільність і якість податкового сервісу, а також домовленості з МВФ та ЄС. Домовленості, що передбачають ті речі, які ми вже робимо: підтримку і захист системи автоматичного відшкодування ПДВ, боротьбу з нелегальним обігом підакцизних товарів, впровадження сервісного підходу до платників. І ті, які запровадимо найближчим часом: електронні чесні аудити, що дозволять в рази знизити корупцію під час перевірок, та перехід ДПС на єдину юридичну особу, який забезпечить ефективність та незворотність реформи служби. Адже перенесення в регіони перетворень, що відбуваються на центральному рівні, залишається для нас одним з головних викликів», – підкреслив Сергій Верланов.
У ході зустрічі сторони також обговорили ситуацію в країні та роботу ДПС під час пандемії. Особливо важливим у цих умовах є безперебійність роботи інформаційно-телекомунікаційного блоку та розвиток електронного документообігу. За словами Сергія Верланова, у цьому напрямі Служба проводить активну роз’яснювальну роботу щодо можливостей електронного спілкування з податковими органами. Зокрема, систематично на вебпорталі ДПС, ютуб-каналі та соціальних мережах розміщуються відеоуроки з роз’ясненнями щодо використання електронних сервісів.
Крім того, враховуючи низку змін для бізнесу, які передбачені новими законами щодо запобігання поширенню Covid-19, ДПС готує інформаційні листи, в яких роз’яснює законодавчі нововведення.
«Ми докладаємо максимум зусиль, щоб платники податків в умовах карантину не відчували інформаційну ізольованість. Інформація щодо наповнення бюджету, зміни у законодавстві, сервісні можливості податкової – про все це ми регулярно комунікуємо», – наголосив Сергій Верланов.
Зі свого боку Американська торговельна палата в Україні подякувала ДПС за відкритий діалог. Там зазначили, що нині компанії-члени Палати адаптуються до нових реалій, тому вдячні за можливість обговорити нагальні питання та пропозиції щодо подальшого спрощення та цифровізації процесів. За словами віце-президента Американської торговельної палати Тетяни Прокопчук, на сьогодні для бізнесу важливе збереження безперебійної роботи всіх онлайн сервісів, що адмініструються Державною податковою службою України.
Інформацію розміщено на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням
https://www.tax.gov.ua/media-tsentr/novini/415069.html
До уваги платників єдиного податку першої та другої груп!
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Норми встановлені п. 295.1 та п. 295.2 ст. 295 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів (п. 295.5 ст. 295 ПКУ).
Пунктом 295.6 ст. 295 ПКУ встановлено, що суми єдиного податку, сплачені відповідно до п. 295.5 ст. 295 ПКУ підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку за заявою платника єдиного податку.
Помилково та/або надміру сплачені суми єдиного податку підлягають поверненню платнику в порядку, встановленому ПКУ.
Інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі (п.п. 298.3.2 п. 298.3 ст. 298 ПКУ).
Окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки і терміну втрати працездатності нормами ПКУ не передбачено.
Враховуючи вищевикладене, з метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів, заяву щодо періоду щорічної відпустки слід подавати до контролюючого органу до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності слід подавати одразу після закінчення лікарняного.
Про збільшення суми ПДВ, на яку платник
має право зареєструвати ПН/РК в ЄРПН
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що складовою формули щодо суми ПДВ, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування (далі – ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) є загальна сума поповнення, зокрема, з поточного рахунку платника ПДВ рахунка в системі електронного адміністрування ПДВ (SПопРах).
Норми визначені п. 2001.3 ст. 2001 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Крім того, згідно п. 2001.4 ст. 2001 ПКУ, на рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ платника ПДВ зараховуються кошти:
а) з поточного рахунку такого платника в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, що обчислюється відповідно до п. 2001.3 ст. 2001 ПКУ;
б) з поточного рахунку такого платника в сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з цього податку;
в) з рахунків платників, відкритих у відповідних органах казначейства для проведення розрахунків з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування, а рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням коштів відповідно до Закону України про Державний бюджет України;
г) з бюджету в сумах надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ, повернутих платнику податків у порядку, встановленому п. 43.4 прим. 1 ст. 43 ПКУ.
Збільшення суми ПДВ, на яку платник має право зареєструвати ПН/РК в ЄРПН шляхом поповнення рахунка в системі електронного адміністрування ПДВ з інших джерел чинним законодавством не передбачено.
Умови, за яких не є об’єктом оподаткування податком на нерухомість житлова / нежитлова нерухомість органів державної влади
Відповідно до п.п. «а» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності).
Тобто, застосування установами, організаціями п.п. «а» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПКУ, можливе за умови одночасного виконання таких критеріїв:
1) створення їх органами державної влади, органами місцевого самоврядування;
2) фінансування лише за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів;
3) отримання статусу неприбутковості.
Нагадуємо, що документом, який підтверджує статус неприбутковості, є Рішення про включення підприємства, установи, організації до Реєстру неприбуткових установ та організацій, видане контролюючим органом за їх місцезнаходженням з присвоєнням відповідної ознаки неприбутковості згідно з п. 5 розділу I Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 440 із змінами.
Інформацію про доходи можливо отримати в Електронному кабінеті
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області у зв’язку зі спалахом та розповсюдженням коронавірусу СОVID-19 наполегливо рекомендує платникам утриматися від відвідування центрів обслуговування платників без нагальної потреби і отримувати адміністративні послуги дистанційно.
З метою достовірного відображення інформації про доходи в деклараціях про майновий стан і доходи звертаємо увагу на можливість отримання відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі – ДРФО) в електронному вигляді засобами електронного сервісу ДПС України Електронний кабінет.
В Електронному кабінеті можна сформувати запит на отримання відомостей із ДРФО про суми виплачених доходів та утриманих податків із використанням кваліфікованого електронного підпису (далі – Ключ), а також отримати відповідь на такий запит протягом декількох хвилин.
Для цього необхідно:
- здійснити вхід до Електронного кабінету за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua, обрати кнопку «ВХІД»;
- обрати Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг та тип Ключа;
- вибрати в меню позицію «ЕК для громадян»;
- обрати «ЗАПИТ ПРО СУМИ ВИПЛАЧЕНИХ ДОХОДІВ»;
- застосувати кнопку «СТВОРИТИ»;
- візуально перевірити реквізити у сформованому автоматично запиті;
- у разі виявлення помилок виправити свої реквізити;
- застосувати кнопку «ПЕРЕВІРИТИ»;
- обрати кнопку «ЗБЕРЕГТИ»;
- стати на створений запис (має змінитися колір), після цього обрати кнопку «ПІДПИСАТИ», завантаживши Ключ;
- стати на створений запис (має змінитися колір), застосувати кнопку «ВІДПРАВИТИ».
Інформація про доходи надійде на адресу електронної пошти, яку зазначили під час формування запиту, також її можна отримати в Електронному кабінеті, обравши в меню позицію «ВХІДНІ/ВИХІДНІ ДОКУМЕНТИ».
Нагадуємо, що відповідно до Закону України від 17 березня 2020 року № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 533) підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доповнено новим п. 523, яким встановлено, що річна декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік, подається до 01 липня 2020 року, крім випадків, передбачених розділом IV ПКУ, коли така декларація може бути подана пізніше цього строку.
При цьому вимоги п.п. 49.18.4 ст. 49 ПКУ у 2020 році не застосовуються, тобто граничний строк подання декларації за 2019 рік з терміну до 01 травня подовжується до 01 липня 2020 року.
Довідково: з інформацією, як оформити запит на отримання відомостей з ДРФО про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків, також можливо ознайомитись у відеоуроці від податкової № 3 за посиланнями:
https://www.tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/6067.html
https://www.facebook.com/TaxUkraine/videos/284290552557638/