“ЗА ТЕБЕ, ЗА МЕНЕ, ЗА ВСЮ БАТЬКІВЩИНУ” Концертна програма до 72-річчя Примирення і Перемоги над нацизмом в Другій світовій війні в територіальному центрі ветеранів
04.05.2017 р. в святково прикрашеному актовому залі ветерани територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шевченківської районної у місті Дніпрі ради з нетерпінням чекали на шановних гостей з Благодійного фонду «Карітас Донецьк», Шевченківської райради і на святковий концерт до 72-річчя Примирення і Перемоги над нацизмом в Другій світовій війні
Свято розпочала директор територіального центру Н.В.Біневська, яка щирим словом і поетичними рядками оспівала воєнний і тиловий подвиг старшого покоління. Естафету привітань прийняли почесні гості терцентру: Голова Шевченківської районної у м. Дніпрі ради А.В. Атаманенко, заст. Голови Шевченківської районної у м. Дніпрі ради О.О.Боркута і представник клубу «Сеньйори та сеньйорити» В.В. Пантелюк. Кожен з виступаючих з низьким уклоном щиросердно вітав ветеранів з Днем Перемоги и Примирення, дякував присутнім за продовження життя прийдешніх поколінь, за мужність, стійкість, силу Духа і Волю до Перемоги. Зокрема, голова Шевченківської районної у м. Дніпрі ради А.В.Атаманенко схвильовано розказав про свого незабутнього діда, який пройшов всю війну і був небаченим прикладом у вихованні онука.
Концертну частину свята відкрили діти, вихованці Благодійного фонду «Карітас Донецьк»: два дитячих танцювальних дуету станцювали танок «Джайв» і «Морячок», а вокально-інструментальний ансамбль «Карітас» заспівав пісню «Писанка».
Талановитих дітей привітала Голова суспільної ради ветеранів Наталія Деркач під бурхливі оплески присутніх.
Артисти Благодійного фонду «Карітас Донецьк» продовжили програму: Тамара Новікова заспівала «Пісню про матір» І.Поклада на вірші Б.Олійника, а жіночий квартет виконав пісню «Журавлі». Ветерани радо зустрічали кожного шановного гостя.
Ведуча вечора, культорганізатор терцентру Олена Швець-Васіна відкрила другу частину концертної програми:
«Більше семи десятиліть відділяють нас від тих травневих днів, коли відлунали останні залпи найбільшої в історії людства війни. Все далі відходять грізні і важкі роки Другої Світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодуючи своєї крові, приніс на вівтар свободи найдорожче – життя. І зараз йде жахлива війна на донецькій і луганській землях. Українських землях! І кожен день там гинуть або калічаться українські захисники.
Залиш на хвилинку щоденні турботи,
Із собою побудь у глибокій скорботі!
Згадай чоловіка, товариша, брата,
Дружину, сестру чи посивілу матір.
Усіх, хто кував перемогу й загинув
За тебе, за мене, за всю Батьківщину.
Згадай їх усіх, замордованих, вбитих
І гідно живи їх життям недожитим.
Ведуча зачитала перелік учасників та інвалідів Другої світової війни, яких немає з нами на сьогодні:
ЖАДЬКО Іван Іванович Артилерист, танкова армія, ШУСТЕР Олександр Мойсейович Комвзводу, піхота ПИВОВАРІВ Петро Тихонович Артилерія, телефоніст ВОЛКОВ Василь Іванович Зенітно-ракетні війська, збив 7 ворожих літаків КОВРИЖЕНКО Віктор Якович, дитя блокадного Ленінграда, офіцер-підводник ЯРОШЕВА Лариса Олексіївна, Льотчик МАКАРОВА Степанида Сидорівна Бухгалтер в/ч і госпіталя, ШЕВЧЕНКО Раїса Сергіївна Блокадниця, медпрацівник (виготовляла стрептоцид)
Хвилиною мовчання присутні пошановали пам’ять і скорботу за загиблими Героями Другої Світової війни і АТО.
Вірші, присвячені безприкладній мужності захисників України на всіх фронтах, прочитали:
«Запам’ятайте їх» Миколи Рибалко – Наталія Деркач,
«Материнське чекання» Олени Швець-Васіної – автор,
«Вінець слави» Бориса Махонько – Олександр Попов.
«Солдати вам дякують» Сергія Бенке – Елеонор Штайнц та Микола Кушнір.
Присутні довго аплодували інсценівці пісні «Смуглянка» А.Новікова на вірші Я.Швєдова у виконанні ансамблю ветеранів “Горобинка” та солістів Алевтини Губаревої і Івана Твердохліба.
Драматично пройшла інсценівка пісні О.Пахмутової на слова В.Бокова «На Мамаєвому кургані» у виконанні дуету «ЕлЗі», Тамари Дорофеєвої і Алевтини Губаревої.
З кожним роком усе менше ветеранів. Вони віддали право на життя не лише свого покоління, а й тих хто мав прийти згодом – синів, онуків, правнуків.
Цього дня ми згадуємо всіх тих, чиє життя забрала Війна. Тих, хто поліг у кривавому бою, хто після Перемоги помер від ран, хто не дожив свого віку, не докохав, тих, хто так і не побачив своїх ненароджених дітей.
Сольні номери – як підтвердження цих слів:
Пісню «Сивина ти моя, сивина» виконала Катерини Мавдюк, а «Махнем, не глядя» (В.Баснер – М.Матусовський )заспівала Віра Бондар.
Нашому народові завжди допомагав гумор перемагати німецький нацизм та інших загарбників. Гумореску Степана Олійника «Проводжали в армію Петра» прочитала Тамара Дорофеєва.
На завершення концертної програми прозвучали заключні торжествено-печальні акорди пісень у виконанні ансамблю «Горобинка»:
пісні «Нашим Героям» з репертуару Лесі Горової та «Клятва Україні» Володимира Мельникова.
Честь і слава вам, які вистояли і не здалися під Києвом, вам, які зламали хребет фашистському звірові під Сталінградом і Курськом; вам, яких вітала звільнена Європа, вам, які залишали свої автографи на стінах Рейхстагу, честь і слава воїнам АТО, які зараз захищають нас з вами, всю Україну!
Хай незгасно сяє у віках ім’я Солдата-Переможця! Вічна пам’ять тим, хто загинув у боях за нашу Перемогу!
Наприкінці заходу відбулося благодійне чаювання ветеранів завдяки Благодійному фонду «Карітас Донецьк» (вул. Кабардинська, 5 м. Дніпра).
Олена Швець-Васіна,
організатор культурно-дозвіллєвої роботи територіального центру
соціального обслуговування (надання соціальних послуг)
Шевченківської районної у місті Дніпрі ради